هک و سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای شما

نوکیا همکاری میکند با میزو در ماه آینده به صورت گسترده
می 30, 2017
ردیابی گوشی
ردیابی گوشی گم شده خود را روی نقشه بدون نصب نرم افزار پیدا کنید
ژوئن 4, 2017

هک و سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای شما

هک گوشی

تاریخچهٔ استفاده ازکلمه  هک و هکر برال اولین بار مؤسسه فناوری ماساچوست در سال ۱۹۶۰ برمی‌گردد. مطلب اصلی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل مشکلی تکنیکی بوده‌است.

این واژه همراه با واژه مشتق شده دیگر آن هکر، به معنی کسی می‌باشد که توانایی پیاده‌سازی و ساخت هک‌های جدید را دارد.

منطور از هک و چگونگی آن برا ی شما توضیح داده می شود

امروزه هک به معنی نفوذ به یک سیستم رایانه‌ای است؛ و کرک نیز به معنی رمزگشایی است و کراکر به فرد گشاینده رمز می‌گویند.

HACK - هک و سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای شما

این واژهٔ هک فقط مخصوص به رایانه نمی‌باشد و توسط افرادی که   تخصص‌های فراوانی  در زمینه‌هایی از قبیل موسیقی، نقاشی و… نیز به کار می‌رود که به معنی دگرگونی‌های هوشمندانه و خلاقانه فرد در آن زمینه می‌باشد.

وب‌گاه‌های اینترنتی  تاکنون چندین بار مورد هک هکر ها قرار گرفته‌است به عنوان مثال در شهریورماه ۱۳۸۶ سایت رسمی صدا و سیمای  ایران هک شد وبه مدت نیم ساعت پیامی علیه محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور وقت ایران جایگزین متن اصلی این وبگاه شد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و وبگاه شبکه چهار سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در فروردین ۱۳۸۶ مورد حمله رخنه‌گران قرار گرفت در مردادماه سال ۱۳۸۵ نیز وب‌نوشت شخصی محمود احمدی‌نژاد مورد حمله رخنه‌گرها واقع شد

هکر ها چند دسته اند که اسامی برای خود انخاب کرده اند

هکر های کلاه سفید

هکر های کلاه سیاه

هکر های کلاه خاکستری

هدف این هکرهای کلاه خاکستری  فقط برا ی تفریح این کار را می کنند . نام دیگر این گروه واکر است. هدف این هکرها (کراکر یا رمزگشایان) دزدی اطلاعات دیگر رایانه‌ها است و صدمه‌ای به خود کامپیوترهای مقصد وارد نمی‌کنند.

تفاوت این نوع هکرها با هکرهای کلاه سیاه در این است که هکرهای کلاه خاکستری تنها با هدف سرقت اطلاعات با ارزش به شبکه‌ها نفوذ می‌کنند.

سطح علمی این هکرها نسبت به هکرهای کلاه سفید به مراتب کمتر است و از سوی این گروه از هکرها از گروه هکرهای کلاه سیاه به مراتب کم خطرتر هستند چراکه به سیستم قربانی آسیب چندانی وارد نمی‌کنند.

این گروه اطلاعات را برای خود سرقت می‌کنند و آنرا انتشار عمومی می‌دهند شاید به دلیل تفریح و گوشزد کردن نقص فنی و یا شاید به دلیل تفریح و یا اینکه مردم را راجع به موضوعی آگاه سازند.

نام دیگر این گروه Whacker می‌باشد هدف اصلی واکر استفاده از اطلاعات سایر کامپیوترها  است که  به قصد های مختلف هک  می کنند اما  صدمه‌ای به کامپیوترها وارد نمی‌کنند.

این گروه کدهای ورود به سیستم‌های امنیتی را پیدا کرده و به داخل آن نفوذ می‌کنند اما  با این وجد از سرقت و خراب کاری خبری نیت که فقط کلاه خاکستری ها هستند . بلکه اطلاعات را در اختیار عموم مردم قرار می‌دهند.

در سال ۱۹۹۴ یک هکر یا واکر ژاپنی به سایت NASA آمریکا نفوذ پیدا کرد و تمامی اسناد محرمانه متعلق به این سازمان را ربود و به طور رایگان بر روی اینترنت در اختیار عموم قرار داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *