پارتیشن بندی و مدیریت هارد دیسک در ویندوز را چگونه انجام دهیم ؟

محافظت در برابر ویروس های مختلف در دستگاه های اندرویدی
جولای 3, 2017
لاین
لاین نسخه جدید با امکانات بروزرسانی شده با قابلیت تماس تصویری
جولای 4, 2017

پارتیشن بندی و مدیریت هارد دیسک در ویندوز را چگونه انجام دهیم ؟

پارتیشن بندی

Inner view of a hard disk drive Seagate Medalist ST33232A

بازدید: 2

پارتیشن بندی یعنی اینکه هارد دیسک خود را به چند بخش تقسیم کنید. اگر میخواهید هارد موجود در سیستمتان را که در حال حاضر دارای یک بخش است تبدیل به چند بخش کنید .
برای این کار شما نیاز به پارتیشن بندی نیاز  دارید. شما با استفاده از ابزار مدیریت درایو های ویندوز  میتوانید این کار را انجام دهید.

پارتیشن بندی را در معنای کامل برای چه انجام میدهیم ؟

در واقع پارتیشن بخشی مشخص از یک هارد دیسک می باشد و به صورت جداگانه  از دیگر پارتیشن ها توسط ویندوز و یاسیستم عامل مربوطه  کنترلخواهد شد.
یک هارد میتواند دارای یک و یا چند پارتیشن باشد و هر پارتیشن دارای یک نام است.
بهره برداری از تعدادی پارتیشن در یک هارد دیسک ویژگی هایی دارد. یکی از این مزیت ها جدا کردن فایل های سیستم عامل با فایل های شخصی کاربر است.
شما می توانید پارتیشنی  را فرمت کنید در همان که سیستم عاملی که نصب است و سیستم عامل را مجدد از اول نصب کرده و بدون از دست دادن  فایلی و همچنین از هر یک از پارتیشین ها یک فایل ایمیج بکاپ تهیه کنید.
پارتیشن بندی
نرم افزار پارتیشن بندی Disk Management
Disk Management  برنامه بروی ویندوز است این ابزار به شما امکان ساخت، پاک کردن و در کل مدیریت هارد هارا میدهند. برای باز کردن این ابزار کلید های ترکیبی Windows + R را بگیرید تا RUN باز شود و سپس عبارت Diskmgmt.msc را در آن تایپ کنید و اینتر بزنید. سپس پنجره ی برنامه Disk Management باز خواهد شد.
در این برنامه به 3 نوع پارتیشن تقسیم شده است :
1. EFI System Partition:   پارتیشنی کوچک که برای خود نامی ندارد بااین وجود بسیار مهم است. این پارتیشین دارای فایل هایی است که برای بوت و اجرای ویندوز لازم هستند و به هیچ وجه نباید آن را پاک کرد.
2. Page File, Primary Partition: پارتیشن اصلی درایو را در بر گرفته و  اکثر فایل های درایو در آن وجود دارند.
3. Recovery Partition:  برای ریکاوری این پارتیشن موجود است و در آن هنگام که در پارتیشن Primary مشکل به وجود می آید با استفاده از این پارتیشن میتوان سیستم را ریکاوری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید